September 30, 2020

Resultat etter første forsøk i Apex Legends Global Series SC OT #1

Apex laget vårt tok et forsøk på å kvalisifisere seg til Apex Legends Global series forrige helg. Til tross for ekstrem sterk motstand og en del utklassinger så klarte laget vårt å prestere seg til en 11.plass i gruppen sin med 6 poeng totalt. Desverre så var det bare topp 8 lag som gikk videre, men det skal sies at laget som kom på åttende plass bare hadde 24 poeng kontra førsteplassen som endte opp med 77 poeng.

“Selvom kanskje spillerne ikke var helt fornøyd med resultatet, så vil jeg si at at det er et meget godt resultat til å være første gangen de deltar i en turnering. Og det var ikke akkurat en liten turnering de deltok i heller. Så en 11.plass er jeg ekstremt fornøyd med” – Kim Haug, Ulvespill/Helheim Eier

Det kommer en sjanse til med Regional Qualifiers turnering den 11.Juli, så vi får se om spillerne i Apex laget får satt inn litt hardtrening og kanskje kommer på en 8.plass neste gang, og forhåpentligvis en gruppe uten storfavorittene i seg.

Helheim Esport Apex Lag består av:

Zoom_Glenn_Stangeland_ProfilbannerMrPoke_BannerFrosty_Banner

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.

Abonner på vårt nyhetsbrev!

%d bloggers like this: