Ulvespill

Spillmagasin | Esport | LAN

2020s The Game Award’s Nominasjoner er nå offentliggjort og kan stemmes på

Det er snart klart for årets store begivenhet The Game Awards med Geoff Keighley & Co. Det er duket for en masse verdenspremierer og ikke minst priser.

Årets kategorier og nominerte er nå blitt satt opp av årets Jury som består av opptil spillmedier fra forskjellige land. Årets kategorier og nominerte er;
(Du kan logge inn og stemme dine favoritter her)


Game of the Year
– Doom Eternal
– Final Fantasy VII Remake
– Ghost of Tsushima
– Hades
– Animal Crossing: New Horizons
– The Last of Us Part II

Best Game Direction
– Final Fantasy VII Remake
– Ghost of Tsushima
– Hades
– Half-Life: Alyx
– The Last of Us Part II

Best Narrative
– 13 Sentinels: Aegis Rim
– Final Fantasy VII Remake
– Ghost of Tsushima
– Hades
– The Last of Us Part II

Best Art Direction
– Final Fantasy VII Remake
– Ghost of Tsushima
– Hades
– Ori and the Will of the Wisps
– The Last of Us Part II

Best Score and Music
– Doom Eternal
– Final Fantasy VII Remake
– Hades
– Ori and the Will of Wisps
– The Last of Us Part II

Best Audio Design
– Doom Eternal
– Half-Life: Alyx
– Ghost of Tsushima
– Resident Evil 3
– The Last of Us Part II

Best Performance
– Ashley Johnson as Ellie (The Last of Us Part II)
– Laura Bailey as Abby (The Last of Us Part II)
– Daisuke as Jin Sakai (Ghost of Tsushima)
– Logan Cunningham as Hades (Hades)
– Nadji Jeter as Miles Morales (Spider-Man)

Games for Impact
– If Found
– Kentucky Route Zero: TV Edition
– Spiritfarer
– Tell Me Why
– Through The Darkes of Times

Best Ongoing
– Apex Legends
– Destiny 2
– Call of Duty: Warzone
– Fortnite
– No Man’s Sky

Best Indie
– Carrion
– Fall Guys: Ultimate Knockout
– Hades
– Spelunky 2
– Spiritfarer

Best Mobile Game
– Among Us
– Call of Duty: Mobile
– Genshim Impact
– Legends of Runeterra
– Pokèmon Cafe Mix

Best Community Support
– Apex Legends
– Destiny 2
– Fall Guys: Ultimate Knockout
– Fortnite
– No Man’s Sky
– Valorant

Best VR/AR
– Dreams
– Half-Life:Alyx
– Marvel’s Iron Man VR
– Star Wars: Squadrons
– The Walking Dead: Saints & Sinners

Innovation in Accessibility
– Assassin’s Creed: Valhalla
– Grounded
– Hyperout
– The Last of Us Part II
– Watch Dogs: Legion

Best Action
– Doom Eternal
– Hades
– Half-Life:Alyx
– Nioh 2
– Streets of Rage 4

Best Action/Adventure
– Assassin’s Creed: Valhalla
– Ghost of Tsushima
– Marvel’s Spider-Man: Miles Morales
– Ori and the Will of the Wisps
– Star Wars Jedi: Fallen Order
– The Last of Us Part II

Best Role Playing Game
– Final Fantasy VII Remake
– Genshin Impact
– Persona 5 Royal
– Wasteland 3
– Yakuza: Like a Dragon

Best Fighting
– Granblue Fantasy: Versus
– Mortal Kombat 11: Ultimate
– Street Fighter V: Champions Edition
– One Punch Man: A Hero Nobody Knows
– Under Night In-Birth Exe: Late(CL-R)

Best Family
– Animal Crossing: New Horizons
– Crash Bandicoot 4: It’s About Time
– Fall Guys: Ultimate Knockout
– Mario Kart Live: Home Circuit
– Minecraft Dungeons
– Paper Mario: The Origami King

Best Sim/Strategy
– Crusaders King III
– Desperados III
– Gears Tactics
– Microsoft Flight Simulator
– Xcom: Chimera Squad

Best Sports/Racing
– Dirt 5
– F1 2020
– FIFA 21
– NBA 2K21
– Tony Hawk’s Pro Skater 1+2

Best Multiplayer
– Animal Crossing: New Horizons
– Among Us
– Call of Duty: Warzone
– Fall Guys: Ultimate Knockout
– Valorant

Content Creator of the Year
– Alanah Pearce
– Jay Ann Lopez
– Nickmercs
– TimtheTatman
– Valkyrae

Best Debut Game
– Carrion
– Mortal Shell
– Raji: An Ancient Epic
– Röki
– Phasmophobia

Best Esports Athlete
– Ian “Crimsix” Porter
– Heo “Showmaker” Su
– Kim “Canyon” Geon-Bu
– Anthony “Shotzzy” Cuevas-Castro
– Matthieu “Zywoo” Herbaut

Best Esports Coach
– Danny “Zonic” Sorensen
– Dae-Hee “Crusty” Park
– Fabian “Grabbz” Lohmann
– Lee “Zefa” Jae-Min
– Raymond “Rambo” Lussier

Best Esports Event
– Blast Premier: Spring 2020 European Finals
– Call of Duty League Championship 2020
– IEM Katowice 2020
– League of Legends World Championship 2020
– Overwatch League Grand Finals 2020

Best Esports Game
– Call of Duty: Modern Warfare
– Counter-Strike: Global Offensive
– Fortnite
– League of Legends
– Valorant

Best Esports Host
– Alex “Goldenboy” Mendez
– Alex “Machine” Richardson
– Eefje “Sjokz” Depoortere
– James “Dash” Patterson
– Jorien “Sheever” Van Der Heijden

Best Esports Team
– Damwon Gaming
– Dallas Empire
– G2 Esports
– San Fransisco Shock
– Team Secret


%d bloggers like this: